Usługa mycia i czyszczenia elewacji. Poznań i okolice.

przycisk zadzwoń

Mycie elewacji. 3 rzeczy, o których musisz wiedzieć.

Ściany zewnętrzne domów i budynków narażone są na nieustanny wpływ czynników atmosferycznych. Szybkość pojawiania się i rodzaj zabrudzeń są często uzależnione od usytuowania budynku. Budynki usytuowane w centrach miast będą szczególnie narażone na przemysłowe i samochodowe spaliny. Elewacje domów jedno lub wielorodzinnych w mniejszych miejscowościach, ulegać będą zabrudzeniu szczególnie przez kurz i pył z nieutwardzonych dróg. Oprócz względów czysto estetycznych, okresowe czyszczenie elewacji budynków jest istotne także w kontekście naszego zdrowia. Pojawiające się na ścianach szaro zielone przebarwienia i naloty, mogą świadczyć rozwoju pleśni i grzybów. 

Jak myć elewację myjką ciśnieniową?

Jedną z najpopularniejszych metod czyszczenia elewacji budynków jest użycie myjki ciśnieniowej. Urządzenia te są przenośne i wygodne w obsłudze, a przede wszystkim skuteczne w walce z większością zabrudzeń, z jakimi mamy do czynienia na ścianach zabudowań. Strumień wody daje znaczną przewagę nad szczotkami do czyszczenia. Możemy dzięki niemu dostać się w trudno dostępne miejsca, zakamarki i szczeliny fasad budynków.

Najefektywniejsze czyszczenie elewacji zapewniają myjki ciśnieniowe z funkcją podgrzewania wody. Wysoka temperatura umożliwia skuteczne pozbycie się zacieków, nalotu i brudu ukrytego w najgłębszych strukturach tynku. Ważne jest także dobranie odpowiedniego ciśnienia. Zbyt duża siła może doprowadzić do uszkodzenia, a nawet zerwania warstwy tynku. Mycie powinniśmy zacząć od skierowania strumienia wody na górną część czyszczonej powierzchni i stopniowo schodzić coraz niżej. Istotne, aby myjka ciśnieniowa posiadała możliwość regulacji szerokości strumienia wody. Do mycia gładkiej powierzchni powinien on być w miarę rozproszony. Jeśli musimy dostać się w bardziej ukryte miejsca czy wąskie szczeliny, strumień może być bardziej skondensowany.

Często jednak mycie wyłącznie wodą jest niewystarczające i niezbędne jest zastosowanie specjalnych środków do mycia elewacji budynków. 

Jakich środków używać do czyszczenia elewacji?

W zależności od stopnia, rodzaju zabrudzenia czy zastosowanego na elewacji tynku, powinniśmy zastosować odpowiednie preparaty. Na rynku detergentów przeznaczonych do czyszczenia elewacji mamy obecnie bardzo szeroki wybór. Do zmycia osadu i brudu powstałego przez czynniki atmosferyczne czy przydrożny kurz, powinien wystarczyć standardowy preparat myjąco-odtłuszczający. Sprzedawane one są najczęściej w formie koncentratu, na bazie którego przygotowujemy roztwór z wodą. 

Jeśli natomiast mamy do czynienia z pleśnią lub grzybem, warto zastosować specjalne przeznaczony do tego rodzaj chemii. Często są to środki o agresywniejszym działaniu na przykład na bazie aktywnego chloru, dzięki czemu powinny zapewnić długotrwały efekt.

Po dokładnym umyciu i wyschnięciu elewacji warto skorzystać z dostępnych na rynku preparatów ochronnych. Zastosowanie odpowiednich środków do impregnacji tynków elewacji uchroni ją przed powstawaniem zacieków i ponownym szybkim zabrudzeniu. Powinny także zabezpieczyć przed porostem mchu czy glonów, szczególnie w miejscach zacienionych, gdzie występuje zwiększona wilgotność.

Na co uważać podczas mycia elewacji budynków?

Przed przystąpieniem do mycia elewacji za pomocą myjki ciśnieniowej, powinniśmy w pierwszej kolejności ocenić aktualny stan powierzchni, którą mamy zamiar czyścić. Z biegiem lat, oprócz zabrudzeniu, tynk ulega także degradacji i uszkodzeniom. Powstają one na skutek różnych czynników atmosferycznych lub na przykład na skutek ruchów budynku. Mogą przez to pojawiać się szczeliny i spękania.

 W zależności od rodzaju i rozmiaru uszkodzenia należy upewnić się, że strumień wody pod dużym ciśnieniem nie spowoduje na przykład odpadnięcia części tynku z mytej ściany. Należy wtedy odpowiednio wyregulować i zmniejszyć ciśnienie myjki i skierować strumień pod odpowiednim kątem. Może się także okazać, że taki fragment osłabionej elewacji, bezpieczniej będzie umyć ręcznie za pomocą specjalnej szczotki. 

Po oczyszczeniu i wyschnięciu uszkodzonego miejsca można przystąpić do prac naprawczych. Jeśli pęknięcia tynku okażą się głębokie lub powodują odpadanie fragmentów elewacji, może okazać się niezbędne skucie i położenie w tym miejscu nowej warstwy, a następnie jej odmalowanie.  

Mycie elewacji Poznań i okolice.

Oferujemy Państwu usługę mycia i czyszczenia elewacji budynków i domów na terenie Poznania i okolic. W naszym asortymencie posiadamy myjki wysokociśnieniowe z funkcją podgrzewania wody, dzięki którym jesteśmy w stanie przywrócić świeżość elewacji i pozbyć się nawet wieloletnich zabrudzeń. Myjemy głównie budynki jednokondygnacyjne do 5 metrów wysokości. Usługę mycia i czyszczenia elewacji świadczymy w Poznaniu i na terenie okolicznych gmin. Obsługujemy klientów z wielu regionów: Poznań, Luboń, Komorniki, Głuchowo, Konarzewo, Palędzie, Dopiewo, Dopiewiec,  Skórzewo, Niepruszewo, Buk, Tarnowo Podgórne, Sady, Swadzim, Przeźmierowo, Stęszew, Mosina i wiele innych.

Aby zapewnić Państwu najkorzystniejszy zakres cenowy i jednocześnie najwyższą jakość usługi, finalną cenę ustalamy po oględzinach i stopniu zabrudzenia.

Mogą Państwo także wypożyczyć u nas myjki ciśnieniowe.

Kliknij tu i sprawdź naszą ofertę:

https://pozyczalniadopiewo.pl/sprzet-budowlany/myjka-cisnieniowa/

Jeśli są Państwo zainteresowani naszymi usługami mycia elewacji lub mają dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu z Pożyczalnią Dopiewo!